PAMYAĞ’DA ÜRETİM...

Firmamız; üretiminde kalite standartlarını ön planda tutmayı ilke edinmiş ve bu kapsamda 1999 yılında Gaziantep Üniversite işbirliği ile Ar-Ge çalışmalarına başlamış ve kendi bünyesinde donanımlı bir laboratuvar oluşturmuştur. Bu sayede üretimin her aşamasında kalite kontrolünü sağlıklı bir şekilde yapabilmektedir.

Firmamız yıllık 80.000 ton ayçiçek yağı üretimi, 75.000 ton margarin ve diğer yemeklik sıvıyağlar üretimi kapasitesine sahip olup, kendi markası olan "BELKIS" ve "KARAM" markaları ile ürünlerini piyasaya arz etmektedir. Ayrıca üretim aşamasında oluşan ayçiçeği küspesi satışı ile yem sanayisi ve et-süt besicilerine ürün temini de yapmaktadır.

Firmamız çağın gerekliliği olan yeni teknolojileri takip etmekte ve yeni sistemleri bünyesine entegre etmektedir. Bu kapsamda 2008 yılında işletme bünyesine ekstraksiyon sistemi kurulmuştur. Ekstraksiyon sistemimiz, günlük 350 ton ayçiçeği çekirdeği işleme kapasitesine sahip olup, ham ayçiçek yağı ve ayçiçeği tohumu küspesi imalatı yapmaktadır. Bölgemiz sınırları içerisinde çekirdek kırma, ekstraksiyon, rafine ve paketleme tesislerinin aynı işletme içerisinde bulunduran ilk tek firma olmamızın da haklı gurunu yaşamaktayız.

Firmamız 2012 yılında ayçiçek yağı rafine ve dolum/paketleme ünitelerini de bünyesine ekleyerek yatırımlarına devam etmiştir. Bu sayede günlük 300 ton rafine ayçiçek yağı, 205 ton margarin ve diğer yemeklik sıvıyağlar işleme ve paketleme kapasitesine ulaşmıştır. 

Firmamız üretim prosesinin başlangıcından son aşamasına kadar iş sağlığı ve güvenliği kuralları ile hijyen kurallarına üst seviyede özen göstererek çalışmalarına devam etmektir.