PAMYAĞ HAKKINDA...

Pam Yağ Gıda ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti.; 1996 yılında kurulmuş olup, faaliyetine pamuk çiğidinden ham pamuk yağı ve pamuk küspesi üretimi ile başlamıştır.

1998 yılında ise rafine tesisini kurarak, nötralize pamuk yağı ve yemeklik rafine yağı imalatına da başlamıştır. Bu tarihten itibaren kendi markası olan "BELKIS" ile yemeklik rafine yağ sektöründe yerini almıştır.

2012 yılında ise yurtiçi ve yurtdışından aldığı yeni pet şişirme, dolum ve paketleme makineleri ile rafine yağ paketlemesine başlamıştır. Her yıl yaptığı yeni yatırımlar üretim kapasitesini artırmaya devam etmektedir. 2016 yılında ise ürün grubumuza yemeklik margarin ve diğer yemeklik sıvı yağları da ürünlerimize ekleyip ürün çeşitliliğimizi artırarak daha fazla sektör ve ülkeye hizmet sunmaya başladık. TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, Helal ve TSE belgelerimiz ile ürettiğimiz "BELKIS" markalı ürünlerimizi yurtdışında ve "KARAM" markalı ürünlerimizle yurtiçi sektöründe öncü ve tercih edilen bir marka haline getirebilmek için, firmamızın vizyonu, misyonu ve kalite politikası doğrultusunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Bu kapsamda üretim prosesimizin geliştirilmesi ve hedef kitlemize ulaşmak için yaptığımız tüm çalışmalarımızda kaliteli ve sağlıklı ara ve nihai mamul üretmeyi amaç edindik. Müşteri memnuniyetini sağlamakla birlikte insan kaynaklarını da geliştirmeyi misyon edinerek güçlü bir ekiple gelişmeye devam etmekteyiz.

Ürün ve hizmet kalitesi ile müşterilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetine verdiğimiz önemi, çevreye olan sorumluluğumuza da vermekteyiz. Bu kapsamda işletmemiz içerisinde atıkların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla arıtma ve geri dönüşüm tesisleri kurulmuştur. Bu sayede sağlıklı ve kaliteli ürün sunmanın yanında çevreye saygılı bir işletme olarak da faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Misyonumuz;
Çağın gereklilikleri ve yeni teknolojilerin takibini yapıp, ürün ve hizmet standardımızla müşteri istek ve beklentilerini entegre etmek, çalışanlarımızın memnuniyetini üst seviyede tutmak ve kişisel gelişimlerine olanak sağlamak, ilgili kanun ve mevzuatlar çerçevesinde kalite standartlarını sürekli yükselterek kaliteli, sağlıklı ara ve nihai ürün üretmek, proseslerimizin çevreye duyarlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak şirketimizin misyonudur.

Vizyonumuz;
Belirlenen misyonumuz doğrultusunda gıda sektörü içerisinde marka ve ürün tanınırlığını artırarak ulusal ve uluslararası platformda ürünümüzün markalaşmasını sağlamak ve sektöründe öncü olmak şirketimizin vizyonudur.

 

ENTEGRE POLİTİKAMIZ

 ‘İNSAN SAĞLIĞINI KORUMAYI, KALİTELİ VE HİJYENİK ÜRÜNLER' sunmayı prensip edinerek,

  • Ayçekirdeğinden tüketiciye kadarki aşamalar da gıda güvenliğini sağlamayı,
  • Yasal mevzuatlarda belirtilen Gıda Güvenliği şartlarına uygun yemeklik bitkisel katı ve sıvı yağ üretimi gerçekleştirmeyi,
  • Müşteri memnuniyetini sağlamak.
  • Tedarikçilerimiz ile, yasal mercilerle ve müşterilerimizle karşılıklı etkin bir iletişim kurmak,
  • ISO 9001, ISO 22000, BRC Global Standartlarını uygulamak
  • Kirliliği engelleyip çevre bilinci oluşturmak,
  • Sürekli iyileştirme
  • Politikamızı tüm personele iletmeyi ve personelimizi bilinçlendirmeyi TAAHHÜT EDER.